Odejście De Ligta z Juventusu jest bliskie. Włoski klub przeżywa problemy finansowe i wystawił na rynek kilku zawodników, ale musi sprzedać kogoś wartościowego i wydaje się, że holenderski środkowy obrońca może być wybrany. 

“Calciomercato” ujawnia, że klauzula Holendra wynosi obecnie 120 milionów euro, ale w letnim okienku wyniesie 140 milionów. Kwota jest bardzo wysoka, ale Juve jest w stanie zmniejszyć je o połowę w przypadku, gdy pojawi się jakakolwiek interesująca oferta dla wszystkich stron.

Głównym problemem Juve z De Ligtem jest jego wysoka pensja zapisana w kontrakcie. De Ligt otrzymuje osiem milionów euro netto za sezon, plus premię w wysokości czterech milionów za cele. Liczby te sprawiają również, że Barça postrzega operację jako bardzo skomplikowaną, chyba że Holender zgodzi się obniżyć swoje wynagrodzenie za grę na Camp Nou i o tym właśnie się mówi.

Juve zapłaciło za jego transfer 75 milionów euro, ale nadal jest winne Ajaxowi 35 milionów euro, kwotę, która zostanie wypłacona pod koniec tego sezonu. Dlatego włoski klub z dobrymi oczami widziałby odzyskanie znacznej części tych 75 milionów w operacji sprzedaży, którą uważają za opłacalną przed zainteresowaniem kilku europejskich drużyn. Barça ma wszystkie informacje z pierwszej ręki i musi podjąć decyzję. Celem klubu Blaugrany jest zakontraktowanie środkowego obrońcy na najwyższym poziomie teraz lub w następnym projekcie sportowym, a De Ligt jest jednym z głównych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.