Dziś dużo mediów potwierdza, iż Xavi jest zainteresowany ściągnięciem do Barcelony Alvaro Moratę, obecnego zawodnika Atletico Madryt, który jest wypożyczony do Juventusu. Transfer jest już w fazie zaawansowanych rozmów, tak więc jest duże prawdopodobieństwo na jego powodzenie. Wśród fanów Barcelony zauważyłem duże poruszenie, śmiechy, chichy, wypominanie starych sytuacji itp. itd.

Mówimy tutaj o zawodniku, który w zeszłym sezonie miał w Serie A tzw. Double-Double, czyli dwucyfrową liczbę bramek oraz asyst. Zawodnika który w reprezentacji jest ceniony i jest na 9 miejscu w rankingu wszechczasów strzelców drużyny narodowej. Jest to człowiek który zdobył warsztat wielu czołowych szkoleniowców. Allegri, Conte czy Simeone to wybitni taktycy, którzy stawiali na Moratę.

Alvaro nigdy nie był wielkim strzelcem, ale jest ceniony za pracę dla zespołu, a też dołoży kilkanaście bramek w sezonie. Umie rozegrać piłkę, cofnąć się do drugiej linii, znaleźć lukę w obronie. Jest to po prostu zawodnik wszechstronny, pracowity – a to się przyda przy problemach Barcelony. Jeśli zostanie poinstruowany, zrobi to czego oczekuje trener. Chwali go Luis Enrique, osoba na której wzoruje się Xavi w taktyce Barcelony.

Podsumowując, ja bym się nie zamykał na tą opcję, ja bym nie stygmatyzował świetnego, niedocenianego zawodnika. Jest to trochę kazus Wernera, który w Chelsea był wyśmiewany, ale z jakiegoś powodu dostawał ciągle szanse. Myślę, iż Hiszpański napastnik przyda się nam w tym trudnym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.