Brazylijska gwiazda drużyny Ajaxu Amsterdam, jest bardzo dobrym pomysłem na wzmocnienie prawej strony skrzydła w drużynie Dumy Katalonii.

Mając na uwadze ilość zakażeń w drużynie Xavi’ego, problemy z przedłużeniem kontraktu Dembele, opcja Antonego jest bardzo dobrym rozwiązaniem, problemem mogą być pieniądze, jeżeli doszłoby do sprzedaży w zimowym oknie transferowym Francuza bylibyśmy wstanie pozyskać Brazylijczyka z Ajaxu.

Antony Matheus dos Santos jest to zawodnik urodzony w São Paulo, w którym grał w szkółce z której został zakupiony za kwotę 18 mln € do drużyny z Holandii.

Lewonożny 21-letni Brazylijczyk odgrywający pierwsze skrzypce w drużynie z Amsterdamu pokazuje swoją wartość i wielkie umiejętności prowadzenia piłki oraz świetnych strzałów lewą nogą. Hmm… po tym opisie kogoś on nam przypomina. Jego szybkość zwinność oraz umiejętność wykorzystania zwodów w pojedynkach z rywalem dałaby naszej drużynie to czego potrzebuje Xavi, szybkości, decyzyjności i dobrych strzałów z bocznych sektorów boiska.

Zagrał on w 14 z 18 możliwych meczów w lidze zdobywając w nich 6 bramek oraz 1 asystę. Jest on trzecim najlepszym strzelcem swojego zespołu. W rozgrywkach Ligi Mistrzów rozegrał 5 na 6 możliwych meczów strzelając w nich 2 bramki z czego jedna z nich była pięknym i bardzo ważnych uderzeniem zza pola karnego. Zdobył w tych prestiżowych rozgrywkach 4 asysty posiadając dzięki temu 30% udziału przy bramkach swojego zespołu.

Antony jest wyceniany według transfermarkt na 25mln €, co jest bardzo kuszącą propozycją z której warto skorzystać, zważywszy na jego dobrą formę, perspektywiczny wiek oraz umiejętności jakim Brazylijczyk dysponuje.

Panie Laporta wierzymy, że zauważyliście tę perełkę, osobiście chciałbym go zobaczyć na boiskach La Liga w trykocie FC Barcelony, ciesząc się jego grą i zaangażowaniem w drużynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.