Gerard Pique w rozmowie z Movistar+ wypowiedział się na temat Superpucharu Hiszpanii i najbliższego meczu półfinałowego, który FC Barcelona rozegra z Realem Madryt.

”Jest to kolejny tytuł, pokazaliśmy na przestrzeni historii, że walczymy o wszystkie tytuły. Przybyliśmy tu tak samo, z zamiarem zdobycia tego trofeum. To klasyk, czeka nas ciężki półfinałowy mecz , ale myślę, że podchodzimy do tego turnieju w dobrym momencie. Rozwijamy się. Jestem optymistą, jesteśmy w stanie dobrze konkurować i dotrzeć do finału” – powiedział.

”Real Madryt to drużyna na wysokim poziomie, ale wierzymy, że możemy ich skrzywdzić.” – zaznaczył. Gerard docenił postawę pomocników Realu, Casemiro, Kroosa i Modrica , a także atakującą parę utworzoną przez Benzemę i Viniciusa, którzy jego zdaniem są na “najwyższym poziomie”.

”W sytuacji, w której się znajdujemy, każde zwycięstwo bardzo nas wzmocni, a jeśli zdobędziemy tytuł, to doda nam pewności siebie na kolejne kilka miesięcy, to sprawia, że ​​rozwiniemy się jako zespół” – kontynuował.

Piqué przyznał, że „obecny format jest bardziej skomplikowany, daje każdemu więcej opcji do wygrania. Możesz rozegrać dwa bardzo wyrównane mecze w których szanse każdego są podzielone 50-50 ”.

[Mundo Deportivo]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.