Przygoda Emersona Royala nie trwała długo. Barcelona pozyskała go letnim okienku transferowym z myślą zwiększenia konkurencji w zespole. Jego odejście mogła spowodować tylko wysoka propozycja transferowa i taką właśnie ku zaskoczeniu złożył Blaugranie – Tottenham.


Piłkarz miał okazję spełnienia swojego marzenia gry w barwach Barcelony. W ostateczności nie trwała ona długo, Ronald Koeman miał wątpliwości co do formy i jakości zawodnika w pierwszych trzech meczach ligowych, dodatkowo bardzo korzystna oferta zTottenhamu, zamykająca się w około 25 do 30 milionach euro, spowodowały, że ostatecznie doszło do transferu

„Zarząd Barcelony dalej nie może uwierzyć, jakie mieli szczęście z ofertą za Emersona”

Z tych samych informacji wynika, że ​​Barça „w żadnym momencie nie zawahała się zaakceptować oferty za Brazylijczyka”, podczas gdy ze strony Tottenhamu zainteresowanie Emersonem było tak duże, że zerwali kontrakt Serge’a Auriera na zrobienie miejsca dla Brazylijczyka.

Emerson w tym sezonie rozegrał 21 meczów co przekłada się na 1518 minut, gra głównie jako na prawym wahadle

Pomimo jego obecności w podstawowej jedenastce Tottenhamu, w Anglii zwracają również uwagę na to że Antonio Conte prosi o pozyskanie Adamy Traoré, który zwiększyłby konkurencję dla Emerson’a.

[sport | foto: getty images]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.