Barça w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy dokonała brutalnej obniżki wynagrodzeń, zarząd wykonał bardzo dużo ciężkiej, ale kluczowej dla pracy dla klubu.

Z klubu odeszło kilku kluczowych graczy takich jak Messi i Griezmann, z klubem pożegnał się również Philippe Coutinho, który pobierał również wysoką pensję.

W tym tygodniu zarządowi udało się również przedłużyć umowę z Umtitim do 2026 roku co pozwoliło sumę jego wynagrodzenia (które do końca sezonu miałoby wynieść 25 mln euro) rozbić na kolejne lata. Ten ruch pozwala drużynie na zarejestrowanie kolejnych piłkarzy w pierwszym zespole.

Przestrzeganie zasad wymaganych przez La Liga w celu dostosowania się do finansowego fair play i redukcji zadłużenia wydawało się pozostawiać klub bez możliwości manewrowania na rynku i wzmocnienia kadry. Bardzo dobre decyzje, którymi w ostatnim czasie kierował Mateu Alemany pozwalają Barcelonie na złapanie głębokiego oddechu.

Barcelonie udało się również dojść do porozumienia z kapitanami zespołu w celu obniżki wynagrodzeń (Sergio Roberto ciągle czeka na przedłużenie umowy, w której obniży swoje wynagrodzenie). Ten ruch był jednak kroplą w morzu przy dogadaniu się przez klub z Coutinho i z Umtitim.

Aston Villa zespół który wypożyczył Philippe Coutinho przejął 65% jego wynagrodzenia. Pozostałe 35% miała opłacać Barcelona jednak zawodnik poszedł na rękę Katalończykom i zrezygnował z tej części wynagrodzenia.

Warto wspomnieć również o tym, to źle po tym jak ze względu na problemy z sercem karierę zakończył Sergio Aguero zrezygnował on zna leśnej dla niego z firmy do końca sezonu.

Klub ciągle chce rozwiązać pozostałe sporne kwestie, a pierwszą z nich jest oczywiście sytuacja związana z przyszłością Dembele. W niedługim czasie powinniśmy również poznać szczegóły związane z ewentualnym przedłużeniem umowy przez Sergi Roberto.

W najbliższych miesiącach Barcelona ma w planie przedłużenia umowy ze swoimi młodymi zawodnikami między innymi Gavim czy Araujo dlatego uregulowanie spraw z francuzem i jednym z kapitanów pozwolą zarządowi ze spokojem podejmować kolejne ruchy z myślą dobra klubu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.