Decyzja Xaviego Hernándeza o odsunięciu Umtitiego i Desta z kadry na El Clasico jest związana z intencjami klubuTrener chciał przekazać, że w tej chwili brakuje dla nich miejsca i klub ma nadzieję, że któryś z obrońców zgodzi się na wypożyczenie.

Samuel Umtiti niedawno przedłużył swój kontrakt do 2026 roku, co nie oznacza, że wciąż nie szuka nowego klubu. Tak naprawdę gracz jest skłonny do wypożyczenia w zimowym okienku transferowym, choć na razie nie pojawiła się wystarczająco ciekawa propozycja. Jeśli nie nadejdzie jakaś oferta w ciągu najbliższych kilku dni, Umtiti spróbuje udowodnić, że może przydać się Xaviemu w następnym sezonie, a nawet jeszcze w tym.

Rzeczywistość jest taka, że ​​z Piqué i Araujo są wyraźnymi starterami, Umtiti ma przed sobą jeszcze Erica, a także Lengleta, więc prawdopodobnie nie będzie dostawał prawie w ogóle minut. Odejście środkowego obrońcy pozwoliłoby mu na udowodnienie swojej wartości i odbudowę swojej formy.

Inaczej jest w przypadku Sergiño Desta. Barça wie, że młody zawodnik stracił pozycję w składzie i wydaje się, że Xavi stracił do niego zaufanie. Sergiño był jednym z odrzuconych w El Classico, a klub będzie przeglądał oferty za byłego zawodnika Ajaxu. Na razie jednak Dest skupiony jest tylko na zdobyciu ponownego zaufania i pokazaniu trenerowi, że może walczyć o miejsce w jedenastce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.