Barça wezwała w najbliższych dniach przedstawiciela Ronalda Araújo z zamiarem wynegocjowania nowego kontraktu dla urugwajskiego środkowego obrońcy. Kontrakt obejmuje podwyżkę płac i podwyższenie zarówno trwania kontraktu, jak i klauzuli wykupu zawodnika, która obecnie wynosi 200 mln euro.

Kontrakt Araújo kończy się 30 czerwca 2023 roku, a jego odnowienie, po świetnych występach, jest priorytetem dla klubu. Kontakty między kierownictwem sportowym Barçy a reprezentantem piłkarza, Edoardo Crnjarem, trwały od tygodni, a w ciągu kilku najbliższych dni odbędzie się spotkanie twarzą w twarz. Zawodnik chce pozostać w Barcelonie, ale chce być rozpoznawany i doceniany na podstawie jego występów i wszystkiego, co daje Barcy.

Klubu wysoko ceni jego zaangażowanie, co pokazał na przykład w ubiegłą środę, grając w półfinale Superpucharu zaledwie pięć dni po tym, jak przeszedł operację złamań dwóch palców prawej ręki. Klub koniecznie chce przedłużyć kontrakt z Ronaldem, ponieważ ma dopiero 22 lata i może zaznaczyć nową epokę w klubie.

Barça optymistycznie podchodzi do przedłużenia kontraktu, ponieważ wie o szacunku, jaki zawodnik ma do klubu i jest wdzięczny za szansę, jaką dała mu Barça, gdy sprowadziła go do Europy z urugwajskiego Boston River.

Wyjaśniają również, że wiedzą, że Real Madryt wykazał zainteresowanie Araujo, ale są bardzo spokojni w tym aspekcie. Wiedzą, że nie da się uwieść Florentino Pérezowi. Kolejną inną rzeczą jest zainteresowanie, jakie ważne kluby Premier League wykazują środkowemu obrońcy. Jest obrońcą, który ze względu na swoją siłę fizyczną bardzo dobrze pasuje do Anglii, gdzie też jest dużo pieniędzy. W Barcelonie wiedzą, że będą musieli podrapać się po kieszeniach, ale mimo wszystko optymistycznie patrzą sytuację i liczą, że ostatecznie Urugwajczyk przedłuży kontrakt z klubem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.