Noussair Mazraoui marokański prawy obrońca grający obecnie w Ajax Amsterdam, naszą szansą na powodzenie transferu Norwega.

24-letni Marokańczyk jest kluczowym zawodnikiem w układance Erik’a ten Hag’a, występujący na prawej stronie obrony daje swojej drużynie pewność zarówno w defensywie jak i grze ofensywnej pomagając w kreowaniu akcji i dorzucając piłkę do napastników. Jego cena rynkowa wynosi tylko 20 mln euro.

Mazraoui jest świetnie dryblującym, szybkim, z dobrym przeglądem pola i wrzutkami prawym obrońcą dającym gwarancje w obronie. Na 19 możliwych meczów w lidze rozegrał 15 występując w podstawowej jedenastce w 79%, zdobywając przy tym 4 bramki oraz zaliczając 2 asysty co daje mu udział przy 10% wszystkich bramek. W Lidze Mistrzów zaliczył 6 udanych występów wszystkie w wyjściowym składzie zaliczając 1 asystę.

Jego transfer może być kluczową obietnicą w przyjściu w lecie Haalanda, wstępne plotki mówiły o pomocy ze strony Raioli w zamian za sprowadzenie jeszcze jednego zawodnika do Dumy Katalonii, którego jest agentem. Zważywszy na jego formę oraz możliwości jakie może nam przynieść transfer Marokańczyka, powinien stać się dla nas priorytetem w nadchodzącym okienku letnim.

Jak będzie wyglądał Dest? Czy Erling zgodzi się na lekką obniżkę pensji rosnącą z roku na rok? Czy Mino Raiola, dobry przyjaciel Laporty pomoże nam w odbudowie potęgi jaką jest Barca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.