FC Barcelona Femeni pokonała skromnie 1:0 Real Madryt w półfinałowym spotkaniu Pucharu Króla i awansowała do finału tych rozgrywek. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzeliła Alexia Putellas.

Intensywny, wymagający i konkurencyjny. W ten sposób można by określić półfinał półfinałowe spotkanie z Realem Madryt w Pucharze Króla.

Zagrożenie ze strony drużyny Alberto Torila było widoczne dopiero po pierwszych dziesięciu minutach meczu wówczas kontrolę nad meczem przejęła Blaugrana znacznie zamykając ataki rywalek.

Druga połowa rozpoczęła się od korzystnej szansy Alexii Putellas , a minutę później największą szansę na strzelenie bramki miala Claudia Zornoza , której potężny strzał zza pola karnego trafił w słupek.

Barca ciągle atakowała, jednak brakowało jej szczęścia pod bramką Realu. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry. Alexia Putellas wykorzystała zamieszanie w polu karnym i bez wahania z woleja posłała piłkę do bramki.

Barça: Sandra Paños; Irene Paredes; Jana Fernández, Leila Ouahabi (Oshoala, min. 62), Marta Torrejón; Jenni Hermoso (Melanie Serrano, min. 93), Alexia Putellas, Patri Guijarro (Engen, min. 83); Lieke Martens, Fridolina Rolfö (Claudia Pina, min. 93), Graham Hansen

Real Madryt: Misa Rodríguez; Kenti Robles (Claudia min 52), Peter; Ivana Andrés, Kaci (Teresa Abelleira, min. 77); Olga Carmona; Maite Oroz, Zornoza; Esther González, Caroline Moller (Nahikari min 52), Athenea del Castillo

Bramki: Alexia Putellas 1-0 (min, 91).