Były dyrektor i kandydat w ostatnich wyborach na prezydenta FC Barcelony, ​​Toni Freixa, zaatakował obecny zarząd klubu w rozmowie z Deportes Cuatro za wysłanie na trybuny Ousmane’a Dembélé . Francuz nie przyjął najnowszej oferty klubu w okresie, w którym go o to poproszono, więc Barça będzie chciała pozegnać się z piłkarzem jeszcze tej zimy. Piłkarz nie może już liczyć na powołanie.

„To nie jest normalne, że publicznie komunikuje się, że Dembélé nie odnowił kontraktu i klub odcina się od dalszych rozmów. Następnie pojawia się oświadczenie ze strony AFE.” 

Związek Hiszpańskich Piłkarzy stanął po stronie piłkarza, ostrzegając Barçę:

„Nieosiągnięcie porozumienia w sprawie przedłużenia umowy o pracę nie oznacza naruszenia praw zatrudnienia, więc nie może ponieść żadnych konsekwencji. To prawda, że zawodowy piłkarz nie posiada prawa bycia wystawianym do gry ani nawet powoływanym na wszystkie mecze, ale ma prawo do bycia traktowanym na tych samych warunkach co jego koledzy  Zaniechanie piłkarza do gry przez okres czasu bez kontuzji, choroby lub fizycznych ubytków zakłada dewaluację jego wizerunku co negatywnie wpłynie na jego przyszłe kontrakty”.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.