FC Barcelona już w najbliższą niedzielę rozegra ligowe spotkanie z Deportivo Alaves. Xavi Hernandez ma już za sobą konferencję prasową przed jutrzejszym wylotem do Kraju Basków. Trener na konferencji prasowej jasno zaznaczył, że sytuacja Dembele nie ulegnie zmianie.

„Alavés gra w podobny sposób jak Athletic. Ich gra ma bardzo podobny styl. To będzie bardzo podobny mecz. Postaramy się poprawić mając na uwadze błędy z San Mamés. To trzy ważne punkty i potrzebujemy pilnego zwycięstwa, aby odzyskać pewność siebie”


O Ansu: „Jest bardzo poruszony. To trudna sytuacja. W poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie, a teraz mamy kolejne spotkanie z rodziną. Dr Pruna powiedział mi, że może zagrać 30-35 minut, ale przedłużenie pokrzyżować nasze plany. Postaramy się zaplanować bardzo szczegółowo jego leczenie, aby nie doznał kontuzji ponownie ”

„Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ansu i jego rodzinie we wszystkim, czego potrzebują”

Xavi o kontuzji Ansu: „Jesteśmy sfrustrowani i smutni. To część futbolu, ale tak, co tydzień doświadczamy bardzo bolesnych niepowodzeń. Ale musimy patrzeć do przodu ponieważ to się nie kończy…”

„Sytuacja Dembélé się nie zmieniła. Wie, co jest i musi zdecydować”

„Pracujemy nad transferami. Zobaczymy, co da się zrobić. Od tego, czego chcemy do tego, co możemy zrobić jest wiele poważnych schodków do przeskoczenia. Zostało jeszcze kilka dni, zobaczymy, jak wszystko się potoczy.”

„To zajmuje więcej czasu, niż byśmy chcieli. Musimy upierać się przy idei, dzięki której Barça jest świetna. Ale oczywiście martwię się o wyniki. Jeśli dobrze pracujesz, ale nie ma wyników, oczywiste jest to, że odczuwa niepokój. My bardzo wierzymy w ten model gry i zamierzamy go pielęgnować. Cierpliwość…”

„Dembélé ma się w porządku, jest spokojny. Dobrze trenuje. Zna swoją sytuację”.

„Gdybym nie miał w sobie optymizmu, nie byłoby mnie tutaj. Musimy wytrwać. Jako zawodnik na początku też miałem wątpliwości. Rozumiem krytykę. Wiem, gdzie jestem. Lata przejściowe nie istnieją Musisz osiągnąć cele i nie ma innego wyjścia. Spróbuj. To bardzo trudny moment i w takich momentach, potrzebujesz być zjednoczony bardziej niż kiedykolwiek”

„Kiedy sprawy nie idą dobrze, krytyka trafia do świętych krów. Zaangażowanie weteranów jest maksymalne. Wtedy będzie to zależeć od wydajności. Do tej pory nie mamy wielu alternatyw… Moja decyzja będzie opierać się na wydajności”

„Muszę też uzbroić się w cierpliwość. Poprawić indywidualnie, bardziej nalegać na wysoką linię, wysokie ciśnienie… Mieliśmy dobre chwile, ale to nie daje nam doskonałych rezultatów. Musimy mocniej zaciskać zęby, ciężej pracować i zachować cierpliwość.”

„Przeanalizowaliśmy mecz, pokonali nas dzięki intensywności i odwadze. To są wartości, których nie może zabraknąć, a w Bilbao ich brakowało. I to najbardziej boli mnie jako trenera. Rozmawialiśmy o tym”

Xavi, o Frenkie de Jong: „Musi być ważnym graczem i będzie. Wyszedł z pewnego dyskomfortu… są sytuacje, które mogą cię nie dosięgnąć, ale są gracze grający z dyskomfortem, na przykład Jordi Alba czy Frenkie. Zarządzamy jak potrafimy”

„W Bilbao Ter Stegen był fenomenalny w wyprowadzaniu piłki”

[sport | foto: Getty images]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.