Początkiem grudnia na jaw wyszła bardzo nieprzyjemna sprawa, Albert Benaiges, który pracował jako trener młodzieży w La Masii został oskarżony o molestowanie dzieci przez ponad 20 lat.

Ara poinformowała, że sędzia prowadzący zamknął sprawę byłego koordynatora futbolu młodzieżowego FC Barcelony pomimo wpłynięcia 19 skarg dotyczących molestowania. Powodem zakończenia dochodzenia jest przedawnienie stawianych mu zarzutów.

Przypominając:

Na temat swoich dramatycznych wspomnień związanych z tym szkoleniowcem wypowiedziało się w ponad 60 jego podopiecznych.

Benaigas miał dopuszczać się przestępstw na tle seksualnym w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Trener wrócił do klubu w 2021 roku, jednak w momencie rozpoczęcia śledztwa klub zakończył natychmiast z nim współpracę.

„Obnażał się przed dziećmi, masturbował się wspólnie z 13-letnimi chłopcami, oglądał z nimi filmy pornograficzne, zmuszał ich do wzajemnego dotykania się w intymnych miejscach, organizował zabawy o podtekstach seksualnych. Dotykał pośladków dziewcząt, kiedy zmierzały nago pod prysznic, dotykał je za piersi po to, aby rzekomo zmierzyć ich puls. Opisane sytuację działy się pod prysznicami, w salach gimnastycznych, domach oraz podczas letnich obozów” – ARA.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.