FC Barcelona za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała oficjalnie o tym, że Adama Traore został piłkarzem FC Barcelony.

FC Barcelona i Wolverhampton Wanderers doszły do ​​porozumienia w sprawie wypożyczenia zawodnika Adamy Traoré do 30 czerwca 2022 roku. Blaugrana przejmie opłacenie pensji piłkarza, a po zakończeniu sezonu istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy.

Prezentacja Adamy Traoré jako nowego zawodnika FC Barcelona odbędzie się w środę 2 lutego. Klub wkrótce ogłosi dalsze szczegóły.

Katalończyk, który uczył się fachu w La Masii

Urodzony w Hospitalet de Llobregat niedaleko Barcelony 25 stycznia 1996 roku, Adama Traoré dołączył do FC Barcelony w wieku ośmiu lat. Utalentowany skrzydłowy rozwijał się szybko, często grając w zespołach powyżej swojej grupy wiekowej.

Silny, szybki zawodnik Adama zadebiutował w drugiej lidze z Barçą B w wieku 17 lat. W sezonie 2013/14 zagrał 26 razy w drużynie Eusebio, strzelając pięć bramek. Pomógł także drużynie U19 zdobyć tytuł Ligi Młodzieży UEFA po raz pierwszy w 2014 roku.

[fcbarcelona.com]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.