Adama Traore został dzisiejszego dnia oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz FC Barcelony. 26- latek przyznał, że bardzo cieszy się z powrotu do Barcelony.

„Xavi to legenda. Odkąd zadebiutowałem, bardzo mi pomógł, dużo rozmawialiśmy o życiu i innych tematach. On, razem z Puyolem, Iniestą, Busquetsem, Jordi Albą, Piqué, który dziś ma urodziny… Wszyscy zostali przeszkoleni w La Masii i nauczyli nas, jaką drogą podążać przez wiele lat, aby być w pierwszym zespole” – powiedział.

Czas spędzony w Premier League pozwolił mu dojrzeć, ale uznał, że „Barcelona zawsze była moim domem”, dodając, że „czasami trzeba obrać inną ścieżkę, aby dotrzeć do pierwszego zespołu” . Bardzo dobrze wspomina swój debiut na Camp Nou, a uczucie noszenia koszulki Barçy określił jako „to masa uczuć, radości… jest wiele wspomnień”.

„Grałem jako środkowy napastnik, lewo-skrzydłowy… Mogę grać na różnych pozycjach” , powiedział Adama, który przyznał, że Xavi chce skorzystać z jego usług w roli skrzydłowego. Podczas pierwszych trzech sesji treningowych trener poprosił go „pokazanie mojego talentu, gry jeden na jednego i pozostałe rzeczy jakie potrafię ” – skwitował.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.