Rezygnacja Ferrana Revertera z funkcji dyrektora generalnego zaskoczyła we wtorek fanów FC Barcelony . Ważny członek zarządu Joana Laporty opuszcza klub z powodów osobistych, jednak w kuluarach mówi się o braku porozumienia z prezesem co do modelu prowadzenia klubu i innych decyzji.

Reverter będzie kontynuował pracę w Barcelonie dopóki zarząd nie znajdzie jego zastępcy, a Laporta już nad nim pracuje. Może pochodzić z zewnątrz, ale cenione jest również to, że to obecny dyrektor ds. piłki nożnej Mateu Alemany został wybrany do kierowania generalnym zarządem Barçy .

Alemany cieszy się całkowitym zaufaniem Laporty i ma doświadczenie na tym stanowisku, ponieważ piastował je już zarówno w Valencii CF jak i na Mallorce. To właśnie w klubie Balearów rozwinął prawie całą swoją karierę w zarządzie ogólnym, będąc również dyrektorem generalnym “Nietoperzy” od 27 marca 2017 r. do 7 listopada 2019 r., kiedy został zwolniony przez Petera Lima. Jego zwolnienie wywołało wielkie kontrowersje wśród zwolenników klubu z Mestalla.. Alemany miał również ofertę od Florentino Péreza, aby zostać dyrektorem generalnym Realu Madryt w 2000 roku, po tym, jak obecny prezydent wygrał wybory po raz pierwszy, Alemany odrzucił propozycję.

Mateu może zatem przejąć obowiązki Revertera, a niektóre mniej ważne sprawy jakimi się zajmował mogą trafić w ręce Jordiego Cruyffa.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.