FC Barcelona ciągle negocjuje przedłużenie umowy z Ronaldem Araujo i Gavim. Teoretycznie obaj piłkarze chcą kontynuować karierę w Barcelonie o czym poinformowali Xaviego, jednak inne kluby ciągle składają bardzo korzystne propozycje.

W Barcelonie nie ma niepokoju ani nerwowości o ich przyszłość. Przekonanie, że odnowią swoje kontrakty jak podają źródła klubowe, jest absolutne.

Negocjacje z Araujo w ostatnim czasie się poprawiły. Klub nie oczekuje wysokiego wynagrodzenia, jednak chce aby jego kontrakt opiewał o podobną sumę jaka została przedstawiona m.in Pedriemu. Zawodnik zadebiutował w Barcelonie 6 października 2019 roku przeciwko Sewilli (4:0) i ma na swoim koncie już 63 rozegrane mecze.

Araujo podpisał swój pierwszy kontrakt 29 sierpnia 2018 r. na pięć lat (do czerwca 2023 r.) z klauzulą ​​100 milionów, która wzrosła do 200, kiedy awansował do pierwszego zespołu.

W przypadku Gavi negocjacje są bardziej zaawansowane, a dziś porozumienie jest bliższe niż w przypadku Araujo . Andaluzyjski pomocnik, podobnie jak środkowy obrońca, chce zostać na Camp Nou po tym. W Barcelonie przebywa już 11 lat kiedy dołączył do La Masii.

FC Barcelona chce zapewnić ciągłość obu zawodników przez długi czas i zaoferowała obu pięcioletni kontrakt, do czerwca 2027 roku. Uważa, że ​​zarówno Araujo, jak i Gavi, obecnie w wieku odpowiednio 22 i 17 lat są graczami całkowicie przystosowanymi do stylu Barçy i pokazali to reprezentując jej barwy.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.