Ousmane Dembele może odetchnąć z ulgą, francuski zawodnik po kilku tygodniowej przerwie znów pojawił się na murawie otrzymując szansę w frugiej połowie meczu z Espanyolem.

Barcelona chciała przedłużyć umowę z Dembele, jednak 24- latek nie zdecydował się na taki krok ze względu na niezadowalającą propozycję. Klub chciał w takich okolicznościach sprzedać piłkarza, jednak ten ugiął się, że pozostanie do końca sezonu w Barcelonie. Joan Laporta chciał z tego powodu odesłać zawodnika do końca sezonu na trybuny, jednak Xavi po spotkaniu z zarządem oznajmił, że Dembele do końca sezonu będzie ciągle częścią zespołu i otrzyma szansę na grę.

To ostatnie miesiące Ousmane’a w Barcelonie, ponieważ 30 czerwca opuści on klub jako wolny zawodnik. Xavi nie chciał wprowadzać napiętej atmosfery poprzez wysyłanie zawodnika na trybuny, który do końca sezonu będzie częścią jego grupy.

Jak się jednak okazuje nastrój Dembele w ostatnich tygodniach zdecydowanie się poprawił. Do klubu przybył Abumeyang z którym miał okazję wspólnie dzielić szatnię w Borussi Dortmund.

Dembele dobrze czuje się w szatni FC Barcelony, gdzie utrzymuje bardzo dobre relacje z Umtitim, Lengletem, wspomnianym Aubameyangiem czy młodszymi zawodnikami.

Mecze wyjazdowe to zupełnie “inna bajka”, zawodnik musi zdawać sobie uwagę z faktu, że podczas spotkań rozgrywanych na Camp Nou kibice nie będą dażyć go dużym szacunkiem i przy jego kontakcie z piłką może spodziewać się gwizdów.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.