FC Barcelona pokonała dzisiejszego dnia w ramach 25. kolejki LaLiga w wyjazdowym spotkaniu Valencię 1:4.

Dzisiejsza gra mogła bardzo podobać się sympatykom katalońskiego zespołu, ponieważ Barca prezentowała się znakomicie pod względem intensywności jak i decyzji podejmowanych przy rozgrywaniu akcji.

Wynik spotkania w 23′ minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang dla którego była to pierwsza bramka w barwach Barcy. Jeszcze przed przerwa Katalończycy strzelili dwie bramki, a ich autorami byli: Frenkie de Jong oraz Aubameyang, który poraz drugi trafił do siatki.

W 53′ minucie Soler w końcu dopiął swego i strzelił bramkę, która dodała jego drużynie nieco wiary. Dziesięć minut później fantastyczną bramkę zza pola karnego strzelił Pedri, który dał jasny sygnał do tego kto w tym meczu zdobędzie komplet punktów

Valencia CF: Mamardashvili; Foulquier, Alderete (min. 85, Cömert), Diakhaby, Gayà (min. 66, Lato); Carlos Soler, Ilaix Moriba (min. 66, Racić), Guillamón (min. 46, Maxi Gómez), Bryan Gil; Hugo Duro (min. 85, Marcos André) i Guedes.

FC Barcelona: Ter Stegen, Dest, Araujo, Éric (min. 46, Mingueza), Jordi Alba, Busquets, De Jong (min. 63 Pedri), Gavi (min. 81, Adama), Dembélé (min. 71, Nico), Aubameyang (min. 81, Luuk de Jong) i Ferran Torres.