FC Barcelona prowadzi po pierwszej połowie Valencią CF na Mestalla 0:3.

Barça w pierwszych 45′ minutach prezentowała się koncertowo przejmując zdecydowanie inicjatywę nad spotkaniem.

Strzelanie w 23′ minucie rozpoczął Pierre-Emerick Aubameyang dla którego była to premierowa bramka w barwach FC Barcelony.

Dziesięć minut później Frenkie de Jong podwyższył prowadzenie po bardzo składnej akcji i wykończył z powodzeniem podanie Dembele wzdłuż bramki.

Niespełna pięć minut później było już 0-3, kolejną bramkę zdobył Aubameyang. Na tym strzelanie w pierwszej połowie się nie zakończyło, ponieważ na kilka minut przed końcem pierwszej połowy bramkę dla gospodarzy zdobył Soler…. piłkarze FC Barcelony domagali się jednak interwencji że strony VAR i ostatecznie bramka została anulowana ze względu na fakt, że opuściła plac gry na kilka chwil przed tym kiedy Soler pokonał Ter Stegena.

Przed nami bardzo ciekawa druga połowa, Barça zdecydowanie przeważa, jednak musi iść za ciosem. Zaliczka trzech bramek jest duża, ale miejmy nadzieję, że zespół prowadzony przez Xaviego dołoży do tego rezultatu jeszcze coś po przerwie.

Valencia CF: Mamardashvili; Foulquier, Alderete, Diakhaby, Gayà; Carlos Soler, Ilaix Moriba, Guillamón, Bryan Gil; Hugo Duro i Guedes.

FC Barcelona: Ter Stegen, Dest, Araujo, Éric, Jordi Alba, Busquets, De Jong, Gavi, Dembélé, Aubameyang i Ferran Torres.