Duża ilość zawodników, którym kończy się kontrakt w letnim okienku transferowym przyciąga Barcelonę. Jednym z nich jest Argentyńczyk Paulo Dybala, którego kontrakt kończy się 30 czerwca i wydaje się, że nie będzie kontynuował gry w Juventusie.

Piłkarz jest chętny do podpisania kontraktu z Barçą, mając świadomość, że było nim duże zainteresowanie w przeszłości. Mimo, że Argentyńczyk ma już oferty od klubów z Premier League, to Dybala chce grać w lidze hiszpańskiej.

Barça i Dybala kontaktują się ze sobą nie po raz pierwszy. Trzy sezony temu klub Blaugrana ustaliła cenę transferową, ale nigdy nie była ona negocjowana. Jego pozycja na boisku nie do końca pasowała do Leo Messiego, a Barça nigdy poważnie nie stawiała na Argentyńczyka, który w dodatku ma zarabia ponad 13 milionów euro brutto na sezon w Juventusie. Włoski klub przedstawił mu propozycję kontynuacji, ale Dybala oznajmił jasno, że jego przygoda w Turynie dobiega końca i chciałby zmienić otoczenie, rozwijać się i wygrywać tytuły w innym klubie.

W Barcelonie doskonale wiedzą, o co prosi Dybala i jak można przeprowadzić operację. Blaugrana bada rynek wolnych zawodników i mają jasność co do jakości Argentyńczyka, ale teraz priorytetem jest piłkarz na pozycji napastnika jako “9” i środkowy obrońca. W każdym razie zarząd wie o jakości, jaką posiada Paulo i wiele rzeczy może się wydarzyć w nadchodzącym, letnim okienku transferowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.