Rafa Marquez udzielił wywiadu w którym odniósł się m.in do swojej przeszłości w Barcelonie. Meksykanin wypowiedział się również na kilka bieżących tematów związanych z katalońskim klubem.

“W Barcelonie spędziłem siedem wspaniałych lat, sytuacja nie była taka jak teraz, ale był to najlepszy piłkarski etap w moim życiu.”

“Mieliśmy szczęście, że zespół był tak zsynchronizowany między zawodnikami i trenerami.”

“Pep wymagał od ciebie najlepszej wersji, był surowy. Rozpracowywał rywali, których niszczył. Dziś jest najlepszy na świecie.”

“Nauczył mnie jak wyprowadzać piłkę i jak czytać grę. Nie byłem szybki i musiałem się odpowiednio ustawiać w danym momencie.”

“Araujo jest wielkim talentem, jest młody i jeszcze wiele się nauczy.”

“Zgodziłbym się na pracę jako trener w La Masii kiedy prezesem jest Joan Laporta. Ze względu na pewne problemy administracyjne nie mogło się to wcześniej udać, ale teraz jest bardziej na to przygotowany.”

“Pedri posiada wielki talent, gra na niesamowicie wysokim poziomie. Gavi również gra znakomicie, pomogli drużynie w trudnym momencie.”

“Gdybym w swoim czasie spotkał się na murawie z Traore musiałbym założyć specjalny kombinezon, aby mnie nie przejechał. Może wiele wnieść do zespołu… już to robi.”

“Trudno jest rozwiązać sytuację z Dembélé, powinien wykazać więcej chęci na pozostanie w klubie. Teraz w zespole jest obecny Traore, który może zagrać na tej pozycji.”

“Pique oprócz dojrzałości wykazał się dużymi umiejętnościami. Poza piłką nożną jest dobrym biznesmenem, na boisku nadal prezentuje wysoki poziom.”

“Wielu piłkarzy zaskoczyło mnie w Barcelonie. Widziałem Messiego, który dorastał i niesamowicie się rozwijał, Ronaldinho również mnie zaskoczył. Cieszę się, że mogłem grać razem z nimi.”

“Mbappe i Halaand to inni zawodnicy, ale obaj pasują do Barcelony. Mbappe przypomina mi Henry’ego, a Halaand Samuela Eto’o. To oczywiste, że Halaand pasowałby do Barcelony.”

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.