Zapis konferencji prasowej trenera SSC Napoli – Luciano Spallettiego przed spotkaniem z FC Barceloną w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy.

„Z Barceloną będzie to walka o siłę i jakość techniczną ” – Luciano Spalletti był bardzo wymowny na konferencji prasowej w przeddzień meczu z Barcą.

„Jutro musimy być zdecydowani i wiedzieć, jak obrać właściwy kierunek. Barca będzie starać się o posiadanie piłki, nie będziemy musieli trzymać się nisko.”

„Wiadome jest to, że będzie to bardzo trudny mecz. Od samego początku musimy pokazać swoje intencje, bo na pewno chcemy być protagonistami tego meczu. Ci, którzy walczą, mogą przegrać, ale ci, którzy nie walczą, już przegrali. “

„Wyzwanie przeciwko Barcelonie musi być postrzegane jako bitwa sportowa, w której ten, kto strzeli pierwszy, może trafić przeciwnika, a ten, kto ucierpi, może upaść. Będzie to więc otwarty pojedynek w którym musimy spróbować dowodzić”.

„Generalnie nie musimy charakteryzować się epizodami, ale musimy wykorzystać nasze zalety i umiejętności, które wyróżniły nas w tym sezonie. W Cagliari nie byliśmy dobrzy we wprowadzaniu gry w sposób jaki potrafimy, brakowało nam technicznej lekkości”.

„Nie jesteśmy drużyną zapaśniczą, ale drużyną dryblingu, to nasze główne cechy, a czasami, jeśli jesteśmy wciągnięci w poziom fizyczności, coś tracimy”.

„Głowa i siła muszą to dwie ważne kwestie. Wielu twierdzi, że Barcelona to Messi, ale ja twierdzę, że mają ekstremalną jakość i są jedną z najsilniejszych drużyn na świecie.”

„Spotkanie z Cagliari nie było prostym meczem, ale we współczesnym futbolu stało się normalną koniecznością. Wszystko zależy od siły woli graczy, aby zarządzać swoją energią i dawać z siebie wszystko przy każdej okazji.”

Kto jest faworyzowany w świetle pierwszego remisu?

„Nie ma faworyta. W końcu jedna z najlepszych drużyn w rozgrywkach minie i wyjdzie kolejna równie silna. Na pewno chcemy być protagonistami, bo to wyzwanie jest dla nas bardzo ważne i chcemy wygrać.”

„Chcemy być architektami naszego przeznaczenia i musimy myśleć jak silni ludzie, skupiając się na naszych cechach, a nie sile przeciwnika”

„ Insigne będzie grał od początku, wyzdrowiał i ma jakość prowadzenia meczu. Osimhen też jest dostępny, a wściekłość, jaką włożył w spotkanie z Cagliari mówi wiele o jego determinacji.”

Napoli-Barcelona to także mecz Maradony. Komu byś kibicował?

“Maradona zawsze zajmował stanowisko i jutro zgłosi się do nas. Mamy nadzieję, że dorównamy jego wielkości.”

Jaki mecz czeka nas jutro?

” Wciąż śnimy i chcemy, aby marzenie stało się rzeczywistością “

[SSC Napoli]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.