Xavi Hernandez pojawił się dzisiejszego dnia na konferencji prasowej przed czwartkowym spotkaniem z Galatasaray Stambuł. Poniżej prezentujemy treść wypowiedzi szkoleniowca FC Barcelony.

„Nie uważam się za jednego z faworytów. Faworytami są ostatni mistrzowie. Sewilla jest bardziej faworytami niż my. Jesteśmy jednym z kandydatów, to nie Liga Mistrzów, ale są to europejskie puchary. Chcemy zagrać świetny mecz. Mamy bardzo dobrą dynamikę”

 „Nigdy nie dowiemy się, co by się stało, gdyby przyjechał wcześniej. Mam bardzo dobre relacje z Laportą. Jest naturalnym liderem i stworzyliśmy fantastyczny zespół. Staje twarzą w twarz, jest prezesem, który ma tylko jedną twarz. Pozwala nam pracować.”

Zmiany w wyjściowej jedenastce? “Tak na pewno się pojawią.”

Nawiązując do Koemana i różnicy między tymi dwoma modelami, Xavi powiedział, że „Koeman miał inny model gry niż nasz i istnieją nawyki, które trudno zmienić. Nie mówię, że było lepiej lub gorzej, było inaczej”.

“Mówisz, że się spotkaliśmy? Nie wiedziałem. Oczywiście zawsze jest dobry moment na podpisanie kontraktu z Barçą. To najlepszy klub na świecie Powtarzam , nie ma piłkarza, który odmówiłby podpisania kontraktu z Barceloną, odkąd zostałem trenerem” – powiedział na temat Haalanda.

Zapytany o to jek chce przekoać Norwega, ale i innych piłkarzy do gry w Barcelonei odparł: “Mogą cieszyć się modelem gry . W innej taktyce masz kontakt z piłką 20- krotnie, w tym klubie jest na to okazja, aż 40- krottnie, mają szanse na zdobywanie bramek, klub, miasto, piękna historia Barçy. Jest wiele aspektów, ale chcę ich przekonać w kwestii piłki nożnej. Model gry sprawi, że będą lepsi”.

Konkurencja dla Ter Stegena? “Dotyczy to wszystkich. Jeśli nie masz gwarantowanego miejsca, dajesz więcej z siebie . Przy większej konkurencji wszystko się poprawia.” – odpowiedział Xavi.

Źródło: sport | Foto: Getty Images

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.