Luis Enrique ogłosił dziś rano listę powołanych na dwa mecze towarzyskie, które reprezentacja Hiszpanii rozegra w przyszłym tygodniu z Albanią i Islandią. Lusi Enrique pojawił się na konferencji prasowej, aby ocenić te dwa mecze i powołanie. Wziął głos w sprawie ewentualnego powrotu Gerarda Pique do kadry.

„Spełnia wszelkie wymagania, aby powrócić do kadry narodowej. Jeśli chce, to być może jest taka możliwość” – odpowiedział selekcjoner na pytanie, czy byłby możliwy powrót katalońskiego środkowego obrońcy do reprezentacji Hiszpanii.

Piqué ogłosił, że nie pojedzie ponownie do Hiszpanii w sierpniu 2018 r. „Tak, rozmawiałem z Luisem Enrique tydzień lub dwa tygodnie temu. Zadzwonił do mnie i powiedziałem mu, że decyzja została podjęta dawno temu i dobrze przemyślana. To był bardzo fajny etap, w którym zdobyłem mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata. Teraz przez wiele lat skupiam się na Barcelonie i bardzo się tym cieszę” – zapewniał w przedpremierowym Superpucharze Hiszpanii w Tangerze.

Od czasu swojego pierwszego powołania w lutym 2009 roku Gerard Piqué ubierał koszulkę reprezentacji Hiszpanii w 102 meczach, podobnie jak Raúl González, zajmując jedenaste miejsce wśród graczy, którzy grali najwięcej razy w historii w tej reprezentacji. Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy utwierdzają go w pozycji jednego z najważniejszych graczy w kadrze narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.