Jak informują “Marca” oraz “Sport” Gavi odrzucił pierwszą propozycję przedłużenia kontraktu. Sytuację młodego Hiszpana uważnie obserwują inne kluby.

Zdaniem wspomnianych źródeł 17-latek nie zaakceptował pierwszej oferty FC Barcelony odnośnie przedłużenia umowy. Obecny kontrakt Gaviego z katalońskim klubem obowiązuje jedynie do czerwca przyszłego roku.

Reprezentant Hiszpanii nie może narzekać na brak zainteresowania, gdyż na fiasko w negocjacjach z Barceloną czekają największe angielskie kluby na czele z Liverpoolem, a także m.in. Bayern Monachium. Gavi wzbudza szczególne zainteresowanie na rynku transferowym z powodu swojej niskiej klauzuli wykupu. Wynosi ona zaledwie 50 milinów euro, co w przypadku tak wielkiego talentu wydaje się prawdziwą promocją.

FC Barcelona z pewnością zrobi wszystko, aby zatrzymać utalentowanego pomocnika w klubie, lecz zdaniem mediów nie może on liczyć na gigantyczną podwyżkę. Kataloński klub nie chce wpaść w kolejne problemy finansowe i ma ograniczony budżet na pensje zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.