Już dzisiaj o 21.30 FC Barcelona spróbuje zrehabilitować się za ostatnie porażki z Eintrachtem Frankfurt i Cadizem. Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż podopieczni Xaviego zagrają na wyjeździe z Realem Sociedad.

Pomimo porażki w ostatnim meczu sytuacja Barcelony w walce o wicemistrzostwo nadal jest dość komfortowa. “Duma Katalonii zajmuje obecnie 3.miejsce w tabeli, ale ma zaledwie 1 punkt straty do Atletico, a także 2 mecze rozegrane od nich mniej.

Dzisiejsi rywale Katalończyków, dzięki dobrym wynikom z ostatnich tygodni niespodziewanie włączyli się do walki o zajęcie miejsca w “Top 4” ligi. Do czwartej w tabeli Sevilli tracą jedynie 5 punktów, więc ich szanse na sensacyjny awans do Ligi Mistrzów są całkiem realne.

W ostatnich 5 meczach Real Sociedad zdobył aż 11 punktów, tracąc zaledwie jedną bramkę. Podopieczni Imanola Alguacila nie grzeszą jednak skutecznością, gdyż w tym samym okresie zdobyli zaledwie 4 gole.

Można więc spodziewać się, że nie będziemy dziś świadkami widowiska okraszonego wieloma bramkami, lecz sytuacja w tabeli obu drużyn sprawia, że emocji z pewnością nie zabraknie. Real Sociedad podobnie, jak kilkanaście dni temu Eintracht Frankfurt stoi przed szansą na ogromny sukces, którym bez wątpienia byłby dla nich awans do Ligi Mistrzów, więc w spotkaniu z Barceloną zagrają na maksimum swoich możliwości.

Wierzymy jednak, że FC Barcelona zechce zmazać plamę po ostatnich słabych występach i wywiezie z Estadio Anoeta komplet punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.