Choć ten sezon jeszcze się nie skończył, FC Barcelona już od dłuższego czasu pracuje nad przygotowaniem składu na przyszły sezon. Kierownictwo sportowe Blaugrany chce wzmocnić kilka pozycji, aby podnieść konkurencyjny poziom projektu Xaviego Hernándeza, który, choć w lutym i marcu zakończył praktycznie perfekcyjne miesiące, w ostatnich tygodniach zrobił znaczny krok wstecz.

Na pozycji lewego obrońcy Barcelona chce znaleźć piłkarza, który będzie konkurencją dla Jordiego Alby. Barça poszukuje bardzo specyficznego profilu i nie ma zbyt wielu piłkarzy z najwyższej półki, którzy go spełniają. Klub ma listę trzech lub czterech graczy, w tym, według „Post United”, Marcos Alonso. Zawodnik Chelsea to ostatnie nazwisko (po Javi Galán i Alejandro Grimaldo), które trafiło na stół w biurach na Camp Nou.

31-letni Alonso kończy kontrakt z Chelsea 30 czerwca 2023 roku, czyli pod koniec kolejnego sezonu. Jego wartość rynkowa wynosi 15 milionów euro. Strzelił cztery gole i ma pięć asyst. To liczby, które pokazują jego ofensywne atuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.