W sezonie 2022/23 Dani Alves nie będzie już reprezentwał barw FC Barcelony. Zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o tym, że jego czas w roli zawodnika w katalońskim klubie dobiegł końca.

Brazylijczyk dołączył ponownie do Barcelony w zimowym okienku transferowym, zawodnik chciał pomóc Barcelonie w ciężkim dla niej czasie i zgodził się grać ”za darmo”. Jego pensja wyniosła najmniejszą możliwą kwotę jaka przewidziana jest w regulaminie.

W tym czasie Alves rozegrał 14 spotkań w rozgrywkach La Liga, zanotował trzy asysty i strzelił jedną bramkę. Co ciekawe jego konkurent na prawej obronie – Sergino Dest rozegrał 21 spotkań w których na swoim koncie zgromadził również trzy asysty.

“Nadszedł czas na pożegnanie. Ponad osiem lat poświęciłem temu klubowi, tym brawom, ale, jak wszystko w życiu, lata mijają, a ścieżki się rozchodzą” – napisał Alves.

“Dziękuję klubowi za możliwość powrotu do Barcelony i ponownego założenia tej wspaniałej koszulki. Nawet nie wiecie, jak bardzo jestem szczęśliwy”

“Mam nadzieję, że ci, którzy zostaną w Barcelonie, zmienią historię tego pięknego klubu. Życzę im tego z całego serca. Ja wygrałem tu 23 trofea i zapisałem wielką historię” – zakończył.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.