Jak wiadomo, Robert Lewandowski jest bliski opuszczenia Bayernu Monachium i dołączenia do FC Barcelony, gdzie jest bardzo wyczekiwanym transferem przez fanów Blaugrany.

Po ostatnim zastrzyku finansowym po sprzedaniu przez Barcę praw do BLM jedynym problemem do sprowadzenia „Lewego” jest zespół z Bawarii, który nie chce puścić Polaka i chce go zatrzymać na jeszcze jeden rok w Monachium. Tak naprawdę wszystko teraz zależy od władz klubu i decyzji zarządu Bayernu Monachium, bo sam Robert wyraził chęć zmiany klubu na rzecz drużyny z Katalonii.

Jakie więc korzyści przyniesie Robert, jeśli dojdzie do tego transferu? Na pewno jest to pewność w linii ofensywnej i zapewnienie minimum 30-stu goli w sezonie. Wystarczy jedno dokładne podanie, a Lewandowski prawdopodobnie umieści piłkę w siatce, niezależnie czy piłka będzie podawana górą czy dołem. Polski napastnik już nie jeden raz udowadniał, że potrafi wyjść spod opresji i strzelać bramki z najtrudniejszych sytuacji i pozycji.

Dla samego Roberta będzie to okazja, aby udowodnić, że nie tylko potrafi grać dobrze w Bundeslidze, ale też w innych najlepszych ligach w Europie. Gra w Barcelonie na pewno przybliży jego szanse na wygranie Złotej Piłki. Dodatkowo pojedynek Benzemy z Lewandowskim w El Clasico byłby naprawdę bardzo ekscytujący.

Teraz pozostało tylko czekać na kolejne doniesienia w sprawie naszego kapitana. Z dnia na dzień jest coraz bliżej, a sam zawodnik, jak i FC Barcelona chcą, aby „Lewy” został zaprezentowany przed 15-stym lipca, czyli przed okresem przedsezonowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.