Barça rozpoczęła „Operację Przyloty” z udziałem Kessiégo i Christensena. Laporta razem ze swoim zarządem dokonali pierwszych transferów dla Xaviego przed nowym sezonem.

Przybycie do Barcelony afrykańskiego pomocnika z Mediolanu jest wyraźną prośbą trenera. Oprócz siły i sprawności fizycznej na środku pola, Xavi będzie posiadał piłkarza, który strzela również dużo bramek.

W ciągu pięciu sezonów w AC Milanie Franck Kessie strzelił 37 goli, jest on zatem najlepszym strzelecem Rossonerich w tym czasie, tuż przed Zlatanem Ibrahimoviciem, który strzelił jednego gola mniej, 36.

Śladami Touré

Wraz z pojawieniem się pomocnika z Wybrzeża Kości Słoniowej, pierwsza drużyna Barçy znów będzie posiadała siłę i poświęcenie rodem z WKS, kraju który niegdyś był reprezentowany w Barcelonie przez Touré Yayę, który przybył z Monako w sezonie 2007-08.

Touré przebywał na Camp Nou tylko przez dwa sezony, gdzie musiał uznać fakt, że numerem jeden w wyjściowej jedenastce został Sergio Busquets. Touré zapisał się w historii Barcelony po niesamowitym golu strzelonym w finale Copa del Rey przeciwko Athletic na Mestalla w sezonie 2008-09, pierwszym sezonie w którym Barcelonę prowadził Josep Guardiola.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.