Julianów Belletti przebywa w Miami, gdzie towarzyszy pierwszej drużynie podczas trasy po Stanach Zjednoczonych.

Ambasador FC Barcelony znalazł również chwilę na rozmowę z dziennikarzami, a jej zapis prezentujemy poniżej.

Ambasador FC Barcelony, kiedy rozpoczęła się twoja praca?

Tak, jestem mniej więcej na swoim stanowisku od 2015 roku. Na całym świecie są fani Barçy, Akademii Barçy, Fundacji Barçy i zawsze dobrze jest wiedzieć, że są dzieci i osoby noszące koszulkę Barçy.

Joan Laporta wrócił na stanowisko prezydenta. Czego oczekujesz od tego nowego etapu?

Pewność, nadzieja, nie jest łatwo wziąć na siebie tę odpowiedzialność, presję, która w tej chwili istnieje, ale wszystko rozwiąże praca, ciężka praca, aby wszystko wróciło do normy. Jestem tu także przez dwa tygodnie, z dala od rodziny, aby pomagać Barcelonie.

Transfer Roberta Lewandowskiego pomoże FC Barcelonie wrócić na szczyt?

Jest świetnym piłkarzem, ma cel, ma swoją historię, konkurencyjny charakter, osobowość, jest też trochę twarzą dla klubu i ma wspaniałą historię z Bayernem. To wszystko zaraża szatnię, jest zawodnikiem, który strzela gole i oczywiście będzie miał presję, by dobrze sobie radzić, ale to transfer, który sprawi nam wiele radości.

Czy przypomina ci to przybycie Ronaldinho?

Kiedy Ronaldinho przybył, ja byłem jeszcze w Villarreal, ale było już jasne, że w klubie tworzy się coś nowego. Zwłaszcza teraz, gdy pojawia się Robert, oferuje konkurencyjność, coś, co jest potrzebne w zespole takim jak Barça.

Xavi podoła nowemu projektowi?

On już to buduje, zna sposób i sposób na to. Kontynuowaliśmy rozmowę, odkąd byłem w Doha, a teraz tutaj. Ma osobowość i odpowiedzialność. Jest bardzo inteligentnym facetem i ma też wsparcie fanów, oczywiście także moje. Wiem, jaki jest jako osoba i zamierza umieścić Barçę tam, gdzie jej miejsce.

[sport]

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.