Barça i Chelsea są bardzo blisko sfinalizowania umowy z Holendrem, mimo że piłkarz wciąż jest mocno zakorzeniony w swoim pragnieniu nie opuszczania Spotify Camp Nou.

Źródła negocjacji zapewniają, że dane, które są na stole zapowiadają korzystne porozumienie dla obu stron, a następnie piłkarz będzie musiał zdecydować, co zrobi.

Barça postanowiła posłuchać Chelsea, podobnie jak Manchesteru United, z którym co do zasady osiągnięto porozumienie. Chelsea zaczęła negocjacje później i dopiero kilka dni temu zaczęli poważnie negocjować w sprawie piłkarza. Londyński klub byłby w stanie przekroczyć 80 milionów euro między stałymi a zmiennymi, za które Barça byłaby skłonna sprzedać Holendra.

W Barcelonie sytuacja jest jasna. Przede wszystkim prezydent Joan Laporta i trener Xavi Hernández chcą, aby De Jong pozostał w klubie, ale proszą go o obniżenie pensji. Jego otoczenie jest bardzo rozgniewane na klub i odmówiło rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i dojdzie do porozumienia z Chelsea, Barça może sprzedać Holendra, choć w każdym razie to zawodnik z podpisanym kontraktem ma przewagę. W ciągu ostatnich kilku godzin było wiele ruchów, a Chelsea jest w stałym kontakcie ze swoimi agentami w nadziei na sfinalizowanie transakcji. Niewątpliwie nadchodzą decydujące godziny jego przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.