Xavi Hernandez na konferencji prasowej wypowiedział się na temat inauguracja rozgrywek LaLiga. Poniżej prezentujemy zapis pomeczowej wypowiedzi trenera.

“Wykonali świetną robotę taktyczną i bardzo dobrze zamknęli linie podań. Ich bramkarz również spisywał się fenomenalnie. Rayo to bardzo dobrze zgrany zespół”

“Szkoda… to nie jest to najlepsza inauguracja, bo chcieliśmy pokazać ludziom, że idzie nam dobrze, że mogą wierzyć w ten zespół, to rozczarowanie, ale to początek”.

“Myślę, że po takim presezonie oczekiwania były wysokie. Marnowano też dużo czasu, ale nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby wygrać. To dopiero początek sezonu.”

“Frenkie de Jong nie jest dla nas zmiennikiem, to dla nas bardzo ważny zawodnik. Nie wiem co może wydarzyć się do końca okienka transferowego, ale jeśli Frenkie będzie grał z takim zaangażowaniem jak dzisiaj to będzie dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.”

“Kessie? Jeśli chodzi o jego zdrowie wszystko jest w porządku, jutro przeprowadzimy szczegółowe badania.”

“Lewandowski? Jestem zadowolony, pracował dobrze dla zespołu, pomagał w wysokim pressingu, pomagał również w rozegraniu. Dziś potrzebna była dla nas jednak duża efektywność, to był nasz problem. Bardzo cieszę się, że jest razem z nami, jego gole przyjdą to kwestia czasu.”

Trener Barcelony pochwalił też Ter Stegena. – Chcę bramkarza, którego interwencje pomagają nam zdobyć punkty, a dziś wykonał dwie bardzo ważne interwencje.”

Źródło: Sport, AS, MD

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.