Atlético Madryt jest umownie zobowiązane do wypłacenia 40 milionów euro FC Barcelonie pod koniec tego sezonu po zakończeniu drugiej kadencji wypożyczenia Antoine’a Griezmanna , pod warunkiem, że rozegra on 45 minut w 50% meczów w sezonach 2021-22 i 2022-23.

Coraz mówi się o tym że Los Rojiblancos nie chcą płacić wspomnianych 40 mln euro. Atletico chce obniżyć zapisaną kwotę, zarząd klubu z Madrytu chce negocjować z Barceloną. Reprezentant Francji kończy 21 marca 32 lata i wedle wielu źródeł Atletico nie chce płacić tak wysokiej kwoty za piłkarza który ma już swój wiek.

Griezmann nie grał od pierwszej minuty w inaugurującym spotkaniu z Getafe (0:3). Francuz pojawił się na murawie dopiero w 61. minucie kiedy zastąpił Thomasa Lemara.

Czas pokaże, czy zmiany Griezmanna staną się trendem w tym sezonie, w którym powinien grać bardzo mało jako zawodnik wyjściowej jedenastki, aby Atlético nie zdołało osiągnąć limitu 50% meczów z co najmniej 45 minutami na boisku. W zeszłym sezonie, pomijając mecze, w których był kontuzjowany (10) lub zawieszony (1), Antoine grał co najmniej 45 minut w 33 z 40 meczów, w których był dostępny. To znaczy 82,5%.

Źródło: Mundo Deportivo

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.