Riqui Puig został już oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz LA Galaxy MLS i może zadebiutować w najbliższą sobotę, po otrzymaniu wizy uprawniającej go do gry w Stanach Zjednoczonych .

23-letni były zawodnik FC Barcelony miał okazję udzielić wywiadu dla FOX Sports, gdzie odniósł się na temat swojego odejścia i pobytu w Barcelonie.

„Pozostanie w Barcelonie, podczas gdy wszyscy moi koledzy z drużyny grali w Los Angeles… ​​bardzo mnie bolało . To skomplikowana sytuacja, ponieważ czterech innych kolegów z drużyny nie bawiło się zbyt dobrze, i to jeszcze gorzej, będąc w Barcelonie sam i trenując z trenerem od przygotowania fizycznego”, powiedział Riqui, jednocześnie dziękując klubowi za wszystkie lata życia jako culé . „Czasami trzeba podejmować decyzje. Podjęli taka decyzję, ale mi się ona nie spodobała”.

„Muszę podziękować Barcelonie, ponieważ dzięki nim jestem tym, kim jestem jako piłkarz . Ostatni etap mojego życia w Barcelonie nie przebiegał tak, jak bym chciał, albo nie traktowano mnie tak, jak bym chciał. W innym wywiadzie tego samego dnia, na TUDN, mówił o tym, jak trudno jest sprostać oczekiwaniom w Barcelonie: „Nigdy nie miałem trenera, który by mi w pełni ufał. Jako gracz możesz stracić pewność siebie.”

Wcześniej, na konferencji prasowej poświęconej jego prezentacji, nowy pomocnik Los Angeles oświadczył , że drużyna z Ameryki Północnej dała mu „to, czego potrzebował, miłość i zaufanie ” .

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.