W FC Barcelonie grało wiele wyśmienitych “9”, które osiągały niesamowite wyniki sportowe podczas swojej kariery w klubie ze stolicy Katalonii. Lewandowski – Suarez, najgorętsze nazwiska 21 wieku?

Piękna przygoda Roberta w Barçy dopiero się zaczyna, lecz Polski napastnik dał popis swoich umiejętności zdobywając w 3 spotkaniach ligowych 4 bramki (2 razy dublet), biorąc udział w 75% bramek zdobytych przez Dumę Katalonii. Rola Polaka w klubie z Katalonii jest większa niż “stanie na ochłapie”, Robert swoim świetnym rozumieniem taktyki, podchodząc do podania stwarza dużą ilość sytuacji dla kolegów z drużyny, zabierając za sobą obrońcę odpowiedzialnego za krycie napastnika.

Pierwszy sezon Luisa Suareza w stolicy Katalonii zakończył się ze zdobyciem 16 bramek i 16 asyst w lidze, 2 bramek i 4 asyst w Pucharze Króla oraz 7 bramek i 3 asyst w Lidze Mistrzów. Zdobywając w sezonie 14/15 Mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Hiszpanii, Ligę Mistrzów oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Grając głównie jako środkowy napastnik, Luis podobnie jak Robert wykazywał ogromne zaangażowanie w prowadzenie gry, swoją “zadziornością” zdobywając uznanie kibica w Katalonii jak i na całym świecie.

Zdobycie takiej ilości bramek jak Luis, dla Roberta nie powinno stanowić problemu, jednak pojawia się problem z trofeami jakie Barçy udało się zdobyć w pierwszym sezonie Urugwajczyka.

Każdy kibic wie jaka jakość powróciła do klubu ze Stolicy Katalonii, ile wartości wnosi Polak do drużyny oraz ilu młodych korzysta na jego doświadczeniu.

Czy doświadczenie oraz sposób traktowania własnego ciała i ducha sportu, jakim szczyci się Robert pozwoli FC Barcelonie chociaż przybliżyć się do niesamowitego osiągniecia klubu z sezonu 14/15?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.