Jak twierdzi “Mundo Deportivo” w umowie Gerarda Pique z Barceloną widnieje zapis, który umożliwi rozwiązanie kontraktu z 35-letnim defensorem wraz z zakończeniem sezonu. Wiele wskazuje na to, że to ostatnie miesiące Hiszpana w “Dumie Katalonii”.

Pique przez wiele lat był niekwestionowanym liderem środka obrony w Barcelonie, lecz w ostatnim czasie jego sytuacja uległa drastycznej zmianie. W obecnym sezonie doświadczony stoper zagrał jedynie w meczu Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno.

Były reprezentant Hiszpanii przegrywa walkę o miejsce w składzie z Erikiem Garcią, Ronaldem Araujo, Andreasem Christensenem i Jules’em Kounde. Nic nie wskazuje na to, że Pique w najbliższym czasie przekona do siebie Xaviego i ponownie stanie się podstawowym zawodnikiem Blaugrany.

“Mundo Deportivo” poinformowało, że w umowie 35-latka widnieje zapis, który pozwoli Barcelonie rozwiązać z nim kontrakt, jeśli rozegra mniej niż w 35% spotkań w aktualnym sezonie. Wydaje się więc, że długa i pełna sukcesów kariera Pique w Barcelonie powoli dobiega końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.