Od 2015 roku Barça jest regularnie pokonywana przez mistrza Niemiec, przegrywając 4 spotkania wynikami 3:2; 2:8; 0:3; 3:0. W każdym z tych spotkań popis umiejętności demonstrował polski napastnik Robert Lewandowski. Tym razem to w Dumie Katalonii występuje Polak, który notuje świetny początek sezonu.

FC Barcelona od początku sezonu pozostaje niepokonana w rozgrywkach LaLiga wygrywając 4 z 5 spotkań remisując jedno z nich. Duma Katalonii wchodząc w nowy sezon z bilansem bramkowym 15-1 pokazuje jak silna jest w ataku i jak dobrze zorganizowana w obronie.

Robert we wszystkich rozgrywkach strzelił 9 bramek oraz zanotował 2 asysty rozgrywając 467 minut w 6 meczach. Forma strzelecka Polaka oraz idealna współpraca między nim a kolegami z drużyny daje wielką pewność siebie zarówno dla kibiców jak i zawodników na boisku, przed którymi stoi arcyważne spotkanie, które może naznaczyć nową epokę w klubie ze stolicy Katalonii.

Bayern na początku tego sezonu ligowego, bez Roberta w składzie pokazał, że jest mocny na każdej pozycji mimo utraty jednej z największych gwiazd. Zaczynając sezon z wygraną nad Eintrachtem Frankfurt 6:1 po zwycięstwo nad Wolfsburgiem 2:0 następnie ograł VFL Bochum 7:0. Znakomity początek jednak szybko okazał się złudny, Bayern od 3 meczów nie jest wstanie wygrać spotkania, kończąc każdy z nich remisem. Taki układ punktowy daje im 3 miejsce w lidze oraz dwupunktową stratę do lidera.

Czy taki “spadek” formy niemieckiego klubu pomoże nam w osiągnięciu wymarzonego zwycięstwa, czy dobrze dysponowana Barça okaże się godnym rywalem dla mistrza Niemiec?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.