Ousmane Dembélé nie był w stanie wyraźniej powiedzieć podczas przerwy reprezentacyjnej, że chociaż oczywiście chciałby grać i walczyć o zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Katarze, jego absolutnym priorytetem jest zdobycie z Barceloną Ligi Mistrzów. Skrzydłowy pokazuje swoją najlepszą wersję pod wodzą Xaviego Hernándeza i chce pomóc drużynie w bardzo ważnym sezonie.

Dembélé, który od meczu z Bayernem ma pewien dyskomfort w łydkach, najprawdopodobniej nie zagra dziś wieczorem w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Narodów UEFA dla swojego zespołu. Francja odwiedzi Danię Andreasa Christensena, aby zapewnić sobie utrzymanie w lidze A rozgrywek. 

Jak przyznał Didier Deschamps na konferencji prasowej przed dzisiejszym decydującym meczem – Ousmane trenował wczoraj na uboczu. Choć nie jest pewny kontuzji, piłkarz będzie działał z najwyższą ostrożnością, przysłuchując się swojemu ciału i nie będzie robił nic na siłę. Obecne wstrzymanie selekcji pokazało, że ryzyko wystąpienia problemów fizycznych jest wysokie, a jego historia jeśli chodzi o kontuzje również zachęca do ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *