Ronald Araujo obecnie skupia się na leczeniu swojej kontuzji, której nabawił się podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej. Urugwajski obrońca znalazł jednak chwilę czasu na poruszenie kilka tematów.

“Kiedy przybył Xavi musiałem uczyć się naszej filozofii, kiedy trafiłem do pierwszego zespołu została ona zatracona. Po przybyciu Xaviego ciągle się rozwijam i czuję się bardzo komfortowo.”

El Clasico

“Benzema to bardzo inteligentny piłkarz, zawsze wie jak odpowiednio wspomóc swój zespół. Grając przeciwko niemu trzeba być bardzo ostrożnym.”

Presja

“Czuję się bardzo komfortowo grając na środku obrony, nie czuje presji kiedy porównuje się mnie z Puyolem lub postrzeganym jako następca Piqué czy Godina w reprezentacji narodowej. Myślę, że muszę pokazać swoją osobowość i dążyć do osiągnięć, które im udało się zdobyć. Muszę zrobić własną karierę.”

Robert Lewandowski

“Lewandowski? Jest świetnym zawodnikiem, wszyscy znamy jego jakość, bardzo nam pomaga.”

Incydent w Kadyksie

“To była trudna chwila, nie wiedzieliśmy do końca co się dzieje, dopiero po chwili dowiedzieliśmy się, że kibic walczył o życie. Modliłem się o jego zdrowie, cieszę się że wyzdrowiał.”

Czy postrzegasz się jako lidera?

“Tak, miałem w swojej karierze okazję gry przy świetnych liderach i wiele się od nich nauczyłem. Jestem szczęśliwy w Barcelonie, a możliwość pozostania kapitanem to dla mnie zaszczyt.”

Rodzina

“Narodziny mojej córki wiele mnie nauczyły. Kiedy wracasz z meczu, treningu i widzisz swoje dziecko twoja mina zmienia się automatycznie.”

Pozycja na boisku

“Najlepiej czuję się na środku obrony, ale jestem gotowy zagrać tam gdzie oczekuje tego trener dla dobra zespołu.”

Leo Messi

“Gdybym był dyrektorem sportowym Barcelony, kupiłbym Messiego”

Źródło: Marca, CDD

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *