Memphis Depay rozważa odejście z Barcelony już podczas zimowego okienka transferowego. Holender zdaje sobie sprawę, że możliwość regularnej gry w Barcelonie po letnich zakupach jest niemal niemożliwa.

Sytuacja Depaya zdecydowanie pogroszyła się już około w grudniu 2021 roku, kiedy złapał on kontuzję, wróćił do gry… za chwię znów był poza grą… Do klubu dołączył Piere-Emerick Aubameyang i to właśnie on od tego czasu stał się pierwszym wyborem Xaviego Hernandeza.

Podczas letniego tournee po Stanach Zjednoczonych Memphis pokazał jednak, że może jeszcze wiele wnieść do zespołu, jednak jego pozycja również była mniej znacząca po tym jak do klubu dołączył Robert Lewandowski.

W sezonie 2022/23 Memphis Depay praktycznie w żaden sposób nie miał okazji na walczenie o swoją pozycję w zespole ze względu na to, że od połowy września leczy on uraz uda i do tej pory nie otrzymał on zielonego światła na grę. Hiszpańśka prasa informowała o tym, że zawodnik celowo przedłużał swój powrót, aby nie narażać się na odnowienie urazu przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze.

Depay będzie chciał odejść na zasadzie obustronnego rozwiązania kontraktu. 28- latek przychodząc do Barcelony zgodził się pójść na rękę w wielu finansowych aspektach dlatego teraz oczekuje od Barcelony zrozumienia i ułatwienia mu odejścia z klubu. Sytuację zawodnika bacznie monitoruje: Manchester United i Tottenham.

Statystyki w sezonie 22/23:

  • La Liga: 2 występy, 1 bramka, 116 minut
  • Liga Mistrzów: 1 występ, 15 minut

    Źródło: Sport/ własne | Foto: Foto: PAU BARRENA / AFP)

    By admin

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *